חופשת שייט לכל כיס

עולם השיט והיאכטות מעורר קונוטציות של "עשירים" ו"יקר". האלמנט הזה בהחלט קיים תחום, אולם מה שלא כולם יודעים הוא שאפשר לתכנן את חופשת החלומות על יאכטה, בעלות שלפעמים תהיה זולה יותר משהייה בבית מלון. החישוב הוא פשוט: אפשר לשכור יאכטות בגודל של 12-14 מטר עם 4 קבינות כפולות, בעלות של 1500-2000 יורו לשבוע. יאכטה כזו משמשת מלון צף לשתי משפחות (4 מבוגרים ו 4 ילדים) ובעצם חוסכת את העלויות של 4 חדרים במלון. אפשר לראות מהשוואה זו כי חופשת שייט יכולה בהחלט להיות חסכונית. תוסיפו לכך את העובדה שבמידה ותרצו בכך, הפלגה חוסכת משמעותית את ההוצאות על מסעדות כיוון שאת רוב הארוחות פשוט תרצו לאכול על הסירה.

 

הזמנה ברגע האחרון או תכנון מראש?

למרות שבאתרים פופולאריים שבהם קיימים בסיסי השכרה של חברות הצ'רטר הגדולות, בשיא עונת הצ'רטרים, בדרך כלל יש אחוז קטן של ביטולים של הרגע האחרון, הסירות שיתפנו יהיו לרוב יקרות ביותר. לכן אם מחפשים מחיר אטרקטיבי או אפילו מציאה, מומלץ להזמין את החופשה מראש. והכוונה ב"מראש" היא לפחות 6 חודשים מראש! הזמנה כזו תאפשר לכם לבנות במדוייק את החופשה המושלמת ותאפשר לכם מגוון מוצרים שלא יהיו זמינים כאשר מתחילים לתכנן את חופשת הקיץ רק בתחילת יוני. בהזמנה מראש תוכלו לבחור:

  • תאריכים לסופ"ש או לאמצע שבוע (במקום לשבוע מלא) שלא בנויים על שבוע ההפלגה ה"קלאסי" של שבת-שבת (אם כל צי הסירות "זמין" ואתם סוגרים עם החבר'ה על 12 ימי הפלגה, בעוד 8 חודשים, רוב החברות יסכימו "לאבד" יומיים שכירות).

  • יאכטות קטמרן קטנות (פחות מ 35 רגל). אלה "נדירות" בציי השכרת יאכטות ולכן בדרך כלל לא זמינות בעונת השיא.

  • יאכטות "מיוחדות" – עם מספר קבינות קטן יותר ושטח מחייה גדול יותר - יאכטות אלה הן אידיאליות למשפחות ולכן מבוקשות ביותר ו"נחטפות" מיד עם תחילת העונה.

שימו לב שגם כשמזמינים את הטיסות הדרושות עבור החופשה, כשהתאריכים ידועים זמן רב מראש, מגוון הטיסות גדול והמחיר יורד בהתאם!

 

להפליג בראשי שקט - הפלגה בליווי סקיפר צמוד

אלה מאתנו שאינם סקיפרים מורשים, יכולים להיעזר בשרותיו של סקיפר מקצועי המתלווה לנופשים בהפלגה ואחראי על היאכטה וסידורי היאכטה מא' ועת ת'. מועדוני היאכטות בארץ מאפשרים לבחור בין סקיפר מקומי המכיר את רזי המקום ופינות השייט הנסתרות או סקיפר ישראלי דובר עברית.

 

עונת השייט

באזורים הקרובים אלינו – יוון, תורכיה וקרואטיה, עונת השיא היא מיוני ועד לספטמבר. אם אתם מוכנים "להתפשר" על שייט מחוץ לעונה – המחיר שתשלמו על השכרת היאכטה יהיה נמוך בהרבה. לדוגמה: בחברת צ'רטר ביוון, יאכטה של 40 רגל עם 3 קבינות ואפשרות ל 8 מפליגים, תעלה 1400 יורו לשבוע, כאשר מזמינים את היאכטה לתקופה שלפני מאי או אחרי אוקטובר. אותה יאכטה בדיוק תעלה 70% יותר במהלך יולי-אוגוסט ותושכר בעלות של 2400 יורו לשבוע.

 

סוג היאכטה

גם לאחר שבחרתם בחברת צ'רטר ספציפית, עדיין תוכלו לחסוך סכומים ניכרים על ידי בחירה ביאכטה ספציפית ו"גמישות" בתחומים הבאים:

גודל היאכטה – אל תשכרו סירה גדולה מידי – אפשר להצטמצם בגודל ולשכור סירה קטנה יחסית אך עדיין נוחה, כיפית לשייט וזולה. יאכטה מסוג elan 333 לדוגמה תהווה בית נוח לארבעה עד שישה מפליגים. יש לזכור שבסופו של דבר, את רוב הזמן תבלו בקוקפיט, בשחייה ובטיולים באיים השונים.

גיל היאכטה – ככל שהיאכטה "וותיקה" יותר, כך מחיר השכרתה יורד. אפשר בהחלט לשכור יאכטה בת עשר ולהינות מסירה נוחה, אמינה וכמובן זולה.

סוג היצרן – גם נושא זה הוא "תלוי" אזור ההשכרה אבל יש לשים לב שיאכטות של יצרנים שונים מושכרות במחירים שונים – ללא קשר לנוחות.

 

תכנון מסלול השייט

תכנון מסלול הטיול מתחיל כבר בארץ . יחד עם הסוכן והסקיפר המלווה אתכם. בניית המסלול משתנה בהתאם לטעמי הלקוח. קובעים מה משך ההפלגה הרצוי בכל יום, היכן ניתן לעצור להצטיידות וכו'. כמו שבחופשת "יבשה" יש מקומות יקרים יותר מאחרים והמצרכים בעיר גדולה ומרכזית יהיו יקרים יותר מאותם המצרכים במקומות פחות תיירותיים, כך גם בחופשות שייט. ככל שתתרחקו מאזורי תיירות כך יירדו המחירים של כל מוצרי הצריכה. לכן אם נמל היציאה הוא רודוס לדוגמה, רצוי לקנות מוצרים רק ליום השייט הראשון ולהצטייד בכל הדרוש לשבוע השלם (מזון, מים, ואלכוהול) בנמלים מרוחקים במקצת אך זולים בהרבה.

יתרון נוסף של תכנון מראש הוא "ההתעסקות" בחופש. לתכנן, להחליט, לבדוק סירות, לראות צילומים יפיפיים של אתרים, כל אלה פעולות חשובות, מהנות, שנותנות הרגשה של "עוד מאט ואנחנו בחופשה". זהו תהליך נהדר, שרק החופשה עצמה מתעלה עליו.

 

לתכנון חופשת השייט הבאה שלכם מלאו את הטופס

נושאים קשורים:

לפרטים והרשמה בנושא חופשת שייט לכל כיס, נא מלאו את הטופס:

שם מלא
cid
טלפון
דוא"ל
צור קשר
1-700-700-058
---
מקדם אתרים