קורס סקיפרים, החלום

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול? היא שאלה שכולנו נשאלנו בילדותנו. אחד רוצה  להיות זמר, השני עורך דין, האחר שחקן קולנוע, כבאי או שוטר ואולי רב חובל.  מדהים לראות איך בילדותנו הרשנו לתת לדמיון להתפרע. מנותקים ממחשבות או דאגות כלכליות של גידול משפחה, משכנתא ומינוס בבנק. זוהי התקופה שבה ידענו בצורה הטהורה ביותר מה מושך אותנו ומהו חלומנו.
בתפקידי כיועץ לימודים במועדון היאכטות הישראלי, אני נפגש מידי שבוע  עם עשרות אנשים בגילאים ובסטטוסים שונים: תיכוניסטים לפני צבא, חיילים משוחררים, סטודנטים, אנשים עסקים ממולחים, דיפלומטים משגררויות ברחבי העולם ופנסיונרים.  לכולם חלום אחד: להיות סקיפרים – דבר שיאפשר להם לקחת יאכטה ממש לבדם ולהפליג בים.
"באתי אליך כי אני חייב לעשות הפסקה קטנה במרוץ המטורף הזה של החיים" אומר לי גבר כבן 45, בעל חברה מצליחה ומפורסמת שאת שמה לא אזכיר כאן.
את היום שלו הוא מתחיל בחמש וחצי בבוקר בהליכה בים, ארוחת בוקר לא כל כך מזינה הוא מתוודה בפני , עובר על כל העיתונים של היום ואז המרוץ והלחץ מתחילים. יש לו מאות עובדים ושק ענק של אחריות, ובנוסף אישה וילדים שעליו לנסות ולהעניק להם  תשומת לב ברגעים הבודדים שהוא  בביתו לא במשרדו המפואר במגדל בתל אביב.
"אז מה איתי, יופי יש לי קריירה מוצלחת וכסף לעשות הכל , אבל זמן ואנרגיות אין לי" . עזבנו הכל יצאנו ממשרדי למה שאני מכנה "הפלגת הכירות" -שעה ורבע של הפלגה לימודית.  עבורי, הזדמנות נפלאה לראות את הכימיה שלו עם הים, עבורו הזדמנות להכיר את המועדון שלנו, לקבל טעימה מקורס סקיפרים על רטוב, אבל בעיקר לעצור, לסגור את הלפ-טופ, לכבות את הנייד שלו ולפתוח מפרשים ולצאת מהמרינה בהרצליה להפלגה מרגיעה שתשחרר אותו מהמתחים של חיי היום יום. 
"לבוא לכאן פעם בשבוע זה כל מה שאני צריך, ככה אני אטעין את עצמי" הוא אומר רגע לפני שמשחרר אנחת רווחה.
צפייה באיש העסקים החשוב והמצליח הזה, נתנה לי אפשרות להבין עד כמה בר מזל אני שזה המקצוע שלי, וכמה נכון וחשוב לשלב את העולם העסקי והקריירה , עם עולם הטבע והים. 
 כף רגלם של רוב האנשים שמגיעים ללמוד קורס סקיפרים אצלנו לא דרכה על יאכטה מעולם, אבל יש להם חלום ישן: לאפשר לעצמם אפילו רק פעם בשבוע לקחת לבדם יאכטה ולצאת להפליג בים, גם לרוב מעניין אותם קורס עזרה ראשונה. – איזה כיף לי חשבתי לעצמי בלב, אני עוזר לאנשים להגשים חלומות.
המסע מתחיל ברשיון שנקרא משיט 30 – רשיון סקיפר שיאפשר לכם להפליג על כל כלי השייט עד 24 מטרים, בכל מדינה בעולם.  כדי לזכות ברישיון זה עליכם להפגין ידע ויכולת  במה שאני מכנה "השילוש הקדוש" של עולם הסקיפרים: מכונאות ותפעול היאכטה , ימאות וניווט.
במסלול הלימודים הפופלארי לאנשי עסקים לומדים שיעור אחד בלבד בשבוע,  מתחילים בקורס מכונה – בו תוכלו לקבל ידע בסיסי בהכרת המנוע של הכלי השייט השונים, תלמדו להכיר סוגים של סירות ותפליגו למספנה הימית, שם,  תראו כיצד מספינים יאכטה מהמרינה, מתקנים, צובעים ומתחזקים אותה.
למי מיכם שמתכנן לקנות כלי שייט לאחר הפרישה לגימלאות, הקורס יספק כלים נפלאים לכך. לנשים שמגיעות אצלנו זו התמדודות נוספת עם המיתוס שנשים לא מבינות במכונאות, בכל פעם אני מתלהב מחדש לראות אותן לעיתים מצליחות בקורס זה טוב מהגברים.
מכאן נמשיך לצלע החשובה ביותר במשולש בעיני: ימאות. חלק שנמשך כחודשים בערך. זהו הזמן לעלות על היאכטה ולהתחיל להפליג ללמוד את אומנות המפרשים, חוקי הדרך בים,  עבודה עם חבלים, תימרוני מנוע, מטאורולוגיה  והכי חשוב ללמוד איך לחשוב כמו ימאים.
הנייוט הוא העיניים שלנו בים, חלק חשוב ביותר ולכן אנו מקדישים לו  2 קורסים ניפרדים ניווט מכשירים וניווט חופי . בחלק הראשון נלמד כיצד להשתמש בכל מכשירי הניווט  של היאכטה: G.P.S  ימי, אמצעי הצלה לווינים, מד עומק, מד מהירות ומכשירי קשר.
בקורס הניווט החופי שנחשב למאתגר ביותר ולטעמי גם המרתק ביותר, נלמד ונכיר מפות ימיות , תיכנון מסלולי הפלגה בחול , דרכים שנות לאתר מיקום וספינה על מפות. וניווט בעזרת כוכבים המלווה בהפלגות ליליות מרתקות.
החלק המעשי בקורס סקיפרים הוא חוויה של פעם בחיים: תשעה מפגשים ימיים של 4 שעות כל אחד, בקבוצות קטנות של 3 תלמידים על צי של 20 יאכטות מכל הסוגים.  במהלכו התלמידים מתרגלים את כל שלמדו בחלקים התאורטיים- תמרונים בים סוער ולשם מה חשוב להיות מצויד ב-חליפת סערה, מתרגלים מקרים ותגובות כמו: איבוד מנוע בים, אדם שנפל לים וכמובן צוברים ניסיון ממשי בהפלגה ותפעול היאכטה. בסוף החלק המעשי ניגשים כל התלמידים לטסט, אצל בוחן חיצוני של משרד התחבורה על היאכטה עליה למדו במהלך הקורס, שלאחריו יקבלו את הרישיון הנכסף.
קורס סקיפרים נמשך בין 8 ל 12 חודשים, אך בתי הספר הגדולים והחשובים באמת מלווים את התלמידים צעד צעד  ללא הגבלת זמן עד לקבלת הרשיון.  ל-Sea-Gal  המחזיק בטייטל מועדון היאכטות הישראלי יש לא רק בית הספר הנחשב לותיק והמתקדם בארץ אלא  גם מועדון מפואר וגדול של 24 יאכטות, וכך, בוגריו לא זקוקים לרכוש או להשכיר כלי שייט בסיום הלימודים, הם פשוט ממשיכים להפליג על היאכטות בהם למדו כמנויים וחברי מועדון , בארץ ובחול.
עכשיו דמיינו לעצמכם את החופשה הבאה שלכם ביוון, ברצלונה או בכל יעד אחר בעולם. אתם אינכם מבזבזים זמן בשיטוטים באתרי אינטרנט אחר חבילות נופש ומלונות. אלא פשוט טסים ליעד מציגים את רישון הסקיפר שלכם, עולים על היאכטה עם בת זוג, משפחה או חברים, היאכטה היא הבית מלון, המונית והמסעדה. וכך, אתם  שטים לכם בעצמאות מעוררת קנאה בין איי יוון, עוצרים היכן שאתם בוחרים, מרימים עוגן כרצונכם ומפליגים לכם בחופשיות בין זריחות מרגשות לשקיעות רומנטיות. כאשר אתם סקיפרים יש לכם את החופש להפליג בים ובמחשבות. ועל כן נאמר סקיפרים נהנים יותר.

 נושאים נוספים: השכרת פלייבורד, קורס צלילה באילת

 

לפרטים והרשמה בנושא קורס סקיפרים, החלום, נא מלאו את הטופס:

שם מלא
cid
טלפון
דוא"ל
צור קשר
1-700-700-058
דברו איתנו
דברו איתנו
---
מקדם אתרים