חופשת שייט לכל כיס

מנגנת בגיטרה על יאכטה

 

כאשר אנחנו חושבים על שיט ביאכטה האסוציאציה הראשונית שלנו היא שמדובר בבילוי יקר לעשירים בלבד, אך האמת היא שחופשת חלומות על יאכטה עשויה להיות זולה יותר משהייה בבית מלון. ניתן לשכור  יאכטה בגודל של 12-14 מטר עם 4 קבינות כפולות, בעלות של 1500-2000 יורו לשבוע. יאכטה כזו משמשת "מלון צף" לשתי משפחות (הכוללות 4 מבוגרים ו 4 ילדים) וחוסכת את העלות של 4 חדרים במלון. אם נוסיף את העובדה שהארוחות על הסירה זולות משמעותית יותר מבמסעדה – נגלה שחופשה ביאכטה יכולה להיות חסכונית בהחלט.

 

הזמנה ברגע האחרון או תכנון מראש?

אם מחפשים מחיר אטרקטיבי או אפילו מציאה, מומלץ להזמין את החופשה לפחות 6 חודשים מראש. באתרים פופולאריים אמנם קיימים בסיסי השכרה של חברות הצ’רטר הגדולות וניתן לשכור בהן יאכטה על בסיס מקום פנוי, אבל בשיא עונת הצ’רטרים ישנו אחוז קטן של ביטולים ברגע האחרון. והסירות שיתפנו יהיו לרוב יקרות ביותר. הזמנה מראש תאפשר לך לבנות את החופשה המושלמת ותפתח בפניך מגוון מוצרים שלא יהיו זמינים כאשר מתחילים לתכנן את חופשת הקיץ רק בתחילת יוני. 

מה היתרונות של הזמנה מראש?

  • תאריכים לסופ”ש או לאמצע שבוע (במקום לשבוע מלא) שלא בנויים על שבוע ההפלגה ה”קלאסי” של שבת-שבת (רוב החברות יסכימו “לאבד” יומיים שכירות אם כל צי הסירות זמין ואתם מעוניינים ב12 ימי הפלגה בעוד 8 חודשים,).
  • יאכטות קטמרן קטנות (פחות מ 35 רגל). אלה “נדירות” בציי השכרת יאכטות ולכן בדרך כלל לא זמינות בעונת השיא.
  • יאכטות מיוחדות עם מספר קבינות קטן יותר ושטח מחייה גדול יותר – יאכטות אלה הן אידיאליות למשפחות ולכן מבוקשות ביותר ונחטפות מיד עם תחילת העונה.
  • כדאי לשים לב שכאשר כשהתאריכים ידועים זמן רב מראש גם מגוון הטיסות גדול והמחיר יורד בהתאם.

 

להפליג בראשי שקט- הפלגה בליווי סקיפר צמוד

גם אם אף אחד מהמפליגים אינו סקיפר מורשה, ניתן להיעזר בשרותיו של סקיפר מקצועי המתלווה לנופשים בהפלגה ואחראי על היאכטה וסידורי היאכטה מא’ ועת ת’. מועדוני היאכטות בארץ מאפשרים לבחור בין סקיפר מקומי המכיר את רזי המקום ופינות השייט הנסתרות או סקיפר ישראלי דובר עברית.

 

עונת השייט

באזורים הקרובים אלינו – יוון, תורכיה וקרואטיה, עונת השיא היא מיוני ועד לספטמבר. כאשר מוכנים להתפשר על שייט מחוץ לעונה –ניתן לקבל מחיר נמוך בהרבה. 

לדוגמה: בחברת צ’רטר ביוון, יאכטה של 40 רגל עם 3 קבינות ואפשרות ל 8 מפליגים, תעלה 1400 יורו לשבוע כאשר מזמינים את היאכטה לתקופה שלפני מאי או אחרי אוקטובר. במהלך יולי-אוגוסט תעלה אותה יאכטה בדיוק 70% יותר ותושכר בעלות של 2400 יורו לשבוע.

 

סוג היאכטה

גם לאחר הבחירה בחברת צ’רטר ספציפית עדיין ניתןלחסוך סכומים ניכרים על ידי בחירה ביאכטה ספציפית ו”גמישות” בתחומים הבאים:

גודל היאכטה
במקום לשכור סירה גדולה מידי – אפשר להצטמצם ולשכור סירה קטנה יחסית אך עדיין נוחה, כיפית לשייט וזולה. יאכטה מסוג elan 333 לדוגמה תהווה בית נוח לארבעה עד שישה מפליגים. יש לזכור שבסופו של דבר את רוב הזמן תבלו בקוקפיט, בשחייה ובטיולים באיים השונים.

גיל היאכטה – ככל שהיאכטה “וותיקה” יותר, כך מחיר השכרתה יורד. אפשר בהחלט לשכור יאכטה בת עשר ולהינות מסירה נוחה, אמינה וזולה.

סוג היצרן – גם נושא זה הוא “תלוי” אזור ההשכרה אבל יש לשים לב שיאכטות של יצרנים שונים מושכרות במחירים שונים – ללא קשר לנוחות.

 

תכנון מסלול השייט

תכנון מסלול הטיול מתחיל כבר בארץ . יחד עם הסוכן והסקיפר המלווה. בניית המסלול משתנה בהתאם לטעמי הלקוח. קובעים מה משך ההפלגה הרצוי בכל יום והיכן ניתן לעצור להצטיידות. בחופשות שייט, כמו ב"חופשת יבשה” יש מקומות יקרים יותר מאחרים והמצרכים בעיר גדולה ומרכזית יהיו יקרים יותר מאותם המצרכים במקומות פחות תיירותיים. לכן אם נמל היציאה הוא רודוס לדוגמה, רצוי לקנות מוצרים רק ליום השייט הראשון ולהצטייד בכל הדרוש לשבוע השלם (מזון, מים, ואלכוהול) בנמלים מרוחקים במקצת אך זולים בהרבה.

 

 

לתכנון חופשת השייט הבאה שלכם לחצו מטה>>

להזמנת הפלגה >>