העשרה לסקיפר

מחפשים את היעד הבא לשיט? מעוניינים לגלות מה חדש בזירת היאכטות? לקבל רעיונות להפלגה חלומית ולשאוב השראה מסקיפרים אחרים? ברוכים הבאים למרכז העשרה לסקיפר של Sea-Gal, המקום בו כל ההפלגות מתחילות… כאן תיהנו מעדכונים שוטפים על כל מה שחם ומעניין בתחום ואצלנו ב-Sea-Gal.

Sea-Gal מועדון היאכטות הישראלי עוטף אתכם באווירה חברית ומקצועית, מחבר אתכם למדריכים המיומנים והטובים ביותר בתחום בעלי ידע עשיר וניסיון עצום שילוו אתכם לכל אורך הדרך מהרגע הראשון שהרמתם עוגן או קשרתם חבל ועד שתשוטו בעצמכם למחוזות רחוקים.

 המועדון שומר לאורך כל השנים על יחס אישי ומשקיע בכל אחד מחבריו מאירועי קונספט שנועדו להפגיש בין חברי המועדון ולייצר ביניהם שותפות סביב האהבה שלהם לשיט ולים ועד הכשרות מקצועיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר על פי המגמות המובילות וכל החידושים בענף.

אנו מזמינים אתכם להצטרף למשפחת Sea-Gal וליהנות אתנו צעד אחר צעד מעולם שלם של שייט.

 נתראה בים!

דברי ימי הימים

המדור "דברי ימי הימים" כולל מאמרים אשר מפורסמים מעת-לעת ועיסוקם הטלת אור זרקור גיאוגרפי-היסטורי מתוך נקודת המבט הימית. האירועים ההיסטוריים אשר ייסקרו במסגרת מדור זה מטרתם להעשיר את ידע חברי מועדון השייט ותלמידי שיא-גל ולעורר עניין ומעורבות.

ושלא נשתה מי ים

לחיי הספינות שבדרך

חודש מרץ 2021: עיני העולם נשואות בסקרנות אל עבר תעלת סואץ. תאונה ימית קלה יחסית אשר לא גבתה חיי אדם ולא גרמה נזק משמעותי לכלי-שייט או לרכוש, הביאה לעצירת חלק משמעותי מהסחר העולמי ולנזק מצטבר של מיליארדי דולרים. במאמר זה ננסה להבין את התמונה הכוללת, ומעט היסטוריה.

קרא עוד »

תאונה ימית בתעלת סואץ

חודש מרץ 2021: עיני העולם נשואות בסקרנות אל עבר תעלת סואץ. תאונה ימית קלה יחסית אשר לא גבתה חיי אדם ולא גרמה נזק משמעותי לכלי-שייט או לרכוש, הביאה לעצירת חלק משמעותי מהסחר העולמי ולנזק מצטבר של מיליארדי דולרים. במאמר זה ננסה להבין את התמונה הכוללת, ומעט היסטוריה.

קרא עוד »

סיפורה של "אסקס"

20.11.1820: ספינת צייד-הלווייתנים האמריקנית "אֶסֵקְס" מותקפת ע"י לוויתן וטובעת. זהו סיפור המעשה וסיפורם המבעית של חבורת הימאים שהוטלו אל 3 סירות רעועות, התלאות האיומות והמשברים שחוו בלב-ים.

קרא עוד »

"מושג של סקיפר"

במדור "מושג של סקיפר" זה נביא ונסביר מעת לעת מושגים שיש בהם כדי להעשיר את הידע ולשפר את הבנתם ויכולותיהם של השייטים. 

המושגים שיוצגו יעסקו במגוון נושאים הנוגעים לעולם השייט ובכללם: אקלים, מזג אוויר, מצב ים, חופים, נמלים, כלי-שייט ועוד.

ההסברים למושגים נשמרים לעיון חוזר של חברי מועדון ותלמידי Sea-Gal על פי הצורך, אולם אנו ממליצים על עיון שוטף בתוצרי המדור והתעדכנות בחידושיו.

אנו לרשותכם תמיד להבהרה והעמקה.

הוריקן ים תיכוני

ההוריקן הים תיכוני הינו תופעה דמוי סופה טרופית המתרחשת בים התיכון. (באנגלית Medicane שילוב של המילים Mediterranean (הים התיכון) ו-Hurricane (הוריקן).

קרא עוד »
סדנת צילום

מדד CAPE

באתרי חיזוי מזג אוויר קיים מדד חיזוי מעניין. מדד המאפשר לחזות פוטנציאל היווצרות, התפתחות ותנועה של סערה. כשייטים, כדאי שנדע להשתמש בו.

קרא עוד »

אל ניניו

אל ניניו – תופעה אקלימית המתרחשת אחת לכמה שנים, של עלייה בטמפרטורת מי האוקיינוס השקט ממערב לפרו ואקוודור בדרום אמריקה לפרק זמן של כמה חודשים.

קרא עוד »

למה השמיים כחולים

כל הילדים שואלים את השאלה הזו ואז הם הופכים למבוגרים ו … ממשיכים לשאול את אותה שאלה. האם השמיים באמת כחולים? ומה צבע השמש? ולמה השקיעה אדומה? היום נענה בצורה ברורה.

קרא עוד »
משיט 30

זרם הגולף

ישנן תופעות טבע אשר פשוטו כמשמעו מאפשרות לחיים להתקיים באזורים שונים בעולם. בין החשובות שבהן הוא זרם הגולף. בואו נבין על מה ולמה.

קרא עוד »

השדה המגנטי של כדור הארץ

כשייטים אנחנו משתמשים במצפן מגנטי מעשה יום-יום. אנחנו סומכים על המצפן שיראה לנו באופן אמין את הצפון המגנטי של כדור הארץ. אבל איך זה בעצם קורה? בואו נלמד איך מגנטים עובדים. ולמה לחיות על מגנט בגודל של כוכב לכת זה דבר טוב. זה טיפה מורכב… מבטיח לפשט.

קרא עוד »

סופות פתע

Squall, או רוחות פתע הן תופעה הנמשכת מספר דקות בלבד אך עלולה לגרום להרס רב.

קרא עוד »

סופות אבק

סופת אבק מתרחשת כאשר רוח חזקה (יותר מ -36 קמ"ש) גורמת לכמות אדירה (מיליוני טונות) של אבק לעלות לאטמוספרה. אבק זה עשוי להיות מוסע למרחק אלפי קילומטרים!

קרא עוד »

כוח קוריוליס

לכוח קוריוליס (Coriolis force) השפעה עצומה על מזג האוויר. זה הכוח שמסתובב ציקלונים ואנטיציקלונים, והוא זה שמשפיע על כיוון רוחות הסחר וזרמי הים.

קרא עוד »

טיפ של סקיפר

בחלק זה זה ריכזנו עבורכם מגוון טיפים מועילים ממדריכי השייט המובילים בארץ.

משום שאין כמו ללמוד מהמקצוענים, אנו מקווים שהם יאפשרו לכם הבנה טובה יותר כיצד לבצע את הפעולות השונות על היאכטה.

משיכת חבל

גישה והקשרות

גישה והקשרות לרציף היא בדרך כלל הפעולה האחרונה שלנו בסיום שיט ומיועדת לסקיפרים ותיקים ומתחילים כאחד, היא חשובה לא רק מסיבות של בטיחותיות ונוחות אלא משום שזה הרושם האחרון שאנחנו נשאיר על האורחים שלקחנו איתנו לשיט.

קרא עוד »

איך לצייד, לארוז ולאחסן תיק נטישה

אף ימאי לא רוצה לחשוב על מצב בו יש להזדקק לתיק הנטישה, אך תכנון, ארגון ואחסון התיק כראוי יכול להבדיל בין חיים למוות.
תכננו מראש – כך תוכלו להפליג בביטחון, ובידיעה שאתה מוכנים לתרחישים הטובים ביותר – והגרועים ביותר.

קרא עוד »
קטמרן בשקיעה

כללים לחיזוי מז"א באמצעות חזיתות

המפה הסינופטית היא הבסיס לחיזוי מזג אוויר. בתוכה הכלי החשוב ביותר הוא החזיתות. הכרת דפוס ההתנהגות צפוייה של החזית המתקרבת עשויה להציל חיים. במאמר זה נסביר מהם הכללים לחיזוי מז"א ע"י החזיתות השונות.

קרא עוד »

הלם מים קרים

הלם מים קרים (cold water shock) מהווה סכנת מוות ממשית בנפילה לים. הלם מים קרים הוא גורם מוות ששייטים רבים, בעיקר אנו, שייטי הים התיכון, לא מעריכים כראוי. מאמר זה בא כדי להסביר את המושג, להזהיר ולהגביר מודעות לסכנה מוחשית זו.

קרא עוד »

הרצאות ZOOM

בחלק זה זה ריכזנו עבורכם מגוון טיפים הרצאות העשרה במגוון נושאים מהשייטים המובילים בארץ. משום שאין כמו ללמוד מהמקצוענים.

סקיפר יער ארז בהרצאת זום – ״משולש ברמודה: תעלומה – מיתוס – אמונות – עובדות

סקיפר יער ארז יציג בהרצאה את איזור משולש ברמודה אשר מעסיק ימאים כבר שנים רבות. באיזור המיתולוגי באוקיינוס האטלנטי המתפרס על 1,000,000 קילומטרים רבועים התרחשו שלל תאונות והיעלמויות מסתוריות לאורך השנים.

קרא עוד »