סופות פתע

סופות פתע

מאת: סקיפר יער ארז

Squall, או רוחות פתע הן תופעה הנמשכת מספר דקות בלבד אך עלולה לגרום להרס רב.

רקע

רוח נגרמת על ידי הבדל בטמפרטורת האוויר וצפיפותו. אוויר קר תמיד נע לעבר אוויר חם מכיוון שהוא פחות צפוף, כלומר הוא בלחץ נמוך יותר. ככל שההבדל בלחץ האוויר  גדול יותר, כך הרוח שתיווצר חזקה יותר.

גושי אוויר – השונים מאוד זה מזה מבחינת הטמפרטורה – "נלחמים" על טריטוריה. כמו במציאות, גם במלחמה זו נוצרת חזית – בגבול בין גושי האוויר, בחזית, בדרך כלל, מזג האוויר קשה והרוחות חזקות.

יחד עם החזית הקרה מגיעים לעתים קרובות גשמים וסופות רעמים עזות, הנפרשים לאורך 80-500 ק"מ ונראים כ"חומה "מתקרבת של מזג אוויר גרוע. במקרה של אוויר יבש מאוד, החזית יכולה להביא סערת אבק (ראו תמונה), ובחורף – שלג.

כיצד נוצרות סופות פתע?

סופות פתע מתרחשות עקב גורמים שונים. נציין שניים מרכזיים:

סופות פתע עם עננים: כאשר האוויר החם עולה, מתרחש עיבוי, נוצר ענן ומתחיל לרדת גשם. במקרה של ירידת גשם כבד, טיפות המים גוררות את האוויר הקר סביבן כלפי מטה במהירות – תנועת אוויר זו עלולה להוביל לסופות פתע. אם טיפות גשם יורדות לאזור אוויר יבש, הן יתאדו לפני שייגעו באדמה. לכן סופת הפתע עלולה לתקוף עם, או ללא משקעים נלווים.

סופות פתע ללא עננים: בהתקדמות מהירה של חזית קרה, אוויר קר בגובה מסוים יכול לתפס אל מעל האוויר החם – כלומר לעלות גבוה יותר. מכיוון שיש לאוויר קר צפיפות גבוהה יותר, ולכן מסה גבוהה יותר, הוא קורס לקרקע. קריסה פתאומית זו של האוויר הקר מובילה לרוח קצרת טווח, אך פתאומית ומסוכנת למדי בעוצמתה. סופות פתע כאלה נקראות "לבנות"  מכיוון שהן נצפות כשיש מעט עננים.

המשמעות המעשית של סופות פתע

משמעות סופת הפתע היא עליית רוח פתאומית מכיוון לא צפוי של לפחות 8 מטרים לשנייה (16 קשר). מהירות הרוח עשויה להגיע עד 25 מטר לשנייה או יותר (50 קשר), אך המשב הוא קצר – מדקה למספר דקות. כיצד להתגונן ? למרות שסופות הפתע חולפות במהירות, הן מסוכנות למטוסים קטנים, מבנים בבניה קלה ואנשים לא מוגנים. אם אתם בחוץ, יש למצוא מחסה בבניין יציב, ולהתרחק ממבנים רעועים כמו שלטי חוצות וכדומה.

ולשייטים

אם אתם על ספינה בים ורואים את "קיר" מזג האוויר הגרוע מתקרב (ראו תמונה), יש להוריד ולאבטח את המפרשים, לעגון אם ניתן, להסיר את כל החפצים הבלתי צמודים מהסיפון ולהכניסם לקבינה ו/או לתאי אחסנה במקום מאובטח. גם את ציוד הקבינה יש לאחסן  ולאבטח היטב.

אבל הדבר החשוב ביותר הוא להגן את אנשי הצוות בכל דרך אפשרית. למעט צוות חיוני בקוקפיט, יש להכניס את כל המפליגים אל הקבינה. על כולם להיאחז או להיקשר להתקנים יציבים למניעת חבלות. חשוב לתדרך את כלל המפליגים באופן רגוע למניעת פניקה.

ניתן לנסות להגיע לנמל אם הוא קרוב, זו החלטה של הסקיפר אבל הדבר עלול להיות מסוכן: הדבר הגרוע ביותר הוא להיות באמצע תמרון קרוב מאוד לנמל בין ספינות אחרות המתנודדות בפראות מצד לצד וממהרות גם הן אל תוך המעגנה. לכן גם אם תצטרכו לחכות לסופת הפתע אפילו בים גבוה – יתכן וזו אינה האופציה הגרועה ביותר.

קרדיט מקור: windy.app 

פוסטים נוספים:

הוריקן ים תיכוני

ההוריקן הים תיכוני הינו תופעה דמוי סופה טרופית המתרחשת בים התיכון. (באנגלית Medicane שילוב של המילים Mediterranean (הים התיכון) ו-Hurricane (הוריקן).

קרא עוד »
סדנת צילום

מדד CAPE

באתרי חיזוי מזג אוויר קיים מדד חיזוי מעניין. מדד המאפשר לחזות פוטנציאל היווצרות, התפתחות ותנועה של סערה. כשייטים, כדאי שנדע להשתמש בו.

קרא עוד »

אל ניניו

אל ניניו – תופעה אקלימית המתרחשת אחת לכמה שנים, של עלייה בטמפרטורת מי האוקיינוס השקט ממערב לפרו ואקוודור בדרום אמריקה לפרק זמן של כמה חודשים.

קרא עוד »

למה השמיים כחולים

כל הילדים שואלים את השאלה הזו ואז הם הופכים למבוגרים ו … ממשיכים לשאול את אותה שאלה. האם השמיים באמת כחולים? ומה צבע השמש? ולמה השקיעה אדומה? היום נענה בצורה ברורה.

קרא עוד »

אודות יער ארז

RYA Yacht Master, מדריך לכלל מקצועות השייט. מרכז קורס Yacht Master ב-Sea-Gal. בוגר תואר ראשון בגיאוגרפיה היסטורית ותואר שני במינהל עסקים. מוסמך בהדרכה ובהנחיית קבוצות.